петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Пожар во погон за био гориво во Василево

pozar2

Последни вести

Се запалил погонот за производство на био дизел гориво Био Ди Ком во струмичко Василево.

Пожарот избувнал денеска околу пладне и веднаш бил пријавен од страна на вработените.

За среќа немало повредни, а екипи на противпожарната единица ќе останат да дежураат на местото со оглед на тоа што станува збор за погон за производство на био дизел гориво.

Причините за пожарот допрва ќе се утврдуваат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести