понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Пожар во рафинерија во Мексико, четворица настрадаа

meksiko

Поврзани вести

Најмалку четири лица загинаа во пожар во рафинерија за нафта во мексичкиот град Мадера, соопштија од државната нафтена компанија „Пемекс“.

Пожарот се случил во моментот кога работниците ја поправале инсталацијата во објектот.

Во пожарот кој се случи на 23 јули, во цистерна за сирова нафта, беа повредени 23 работници, потсетува АФП.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести