четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 33

(ОБНОВЕНО) Пожар во стан во центарот на Скопје

pozar

Поврзани вести

Голем пожар изби пред околу половина час во стан од зграда во центарот на Скопје.

Противпожарна екипа со шест возила веќе е на терен во обид да го локализира пожарот што избил во стан на последниот кат во една од кулите на улица Велко Влаховиќ во близина на гимназијата „Јосип Броз Тито“.

Од прозорците од станот се шири густ црн чад, силен мирис на изгорено, а паѓа и пепел. Засега нема информации за повредени.

Полицијата го обезбеди местото околу зградата бидејќи разни парчиња паѓаат од станот што се наоаѓа во пламен. Нашиот репортер на теренот јавува дека една жена, за која се претпоставува дека е сопственичка на запалениот стан, е изнесена од зградата и со возило на Брза помош е однесена во болница. Жената, споредо она што можело да се забележи, не е повредена, но се наоаѓала во состојба на шок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести