вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пожар во Светиниколско, изгореа 20 хектари жито

images_1-maskudanski_frizuri_photo_verybig_6952341

Поврзани вести

На територија на Општина Свети Николе има пожар на земјоделски површини при што според неофицијални проценки се работи за опожарени повеќе од 20 хектари жито.

На лице место се екипи од противпожарната единица од Свети Николе, од Дирекцијата за заштита и спасување како и земјоделци, кои учевствуваат во локализација на пожарот.

За кратко време се очекува истиот да биде изгаснат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести