четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пожар во Тетово, повредени нема

Најверојатна причина за пожарот е нестручно изведениот оџак каде што и горело најмногу.

g_pozar

Поврзани вести

Пожар избувнал во зграда во Тетово, за среќа нема повредени, но причинета е голема материјална штета.

Според информациите од тетовската полиција Ооолу 20 часот и 45 минути синоќа избувнал пожар на петти кат во зграда на улицата „180“ во тетовската населба Блок 70 спроти фабриката „Едтко“.

Пожарот избувнал во домот на 60-годишниот М.С. кој во моментот на избувнувањето со семејството бил на село. За среќа, со брзата интервенција на пожарникарите било спречено да се прошири пожарот, а направена е штета од над 5.000 евра.

Најверојатна причина за пожарот е нестручно изведениот оџак каде што и горело најмногу. Повредени лица нема.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести