среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пожар во трговскиот центар во Штип

3

Поврзани вести

Пожар избил рано изутринава во трговскиот центар во Штип.

1

Пламените јазли го зафатиле холот каде се наоѓаат импровизирани тезги со картонска конструкција. Од силниот оган, пламенот се подигнал и до кровната конструкција каде се евидентни оштетувања, пренесува порталот „1.мк“. И дуќанџиите на горниот кат пријавиле штета.

2

 

Истрагата е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести