петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Пожар во автобус со туристи во Грција

slika-_original-1308042391-54667

Поврзани вести

Пожар избувна во автобус со туристи во Грција со кој патувале 22 американски студенти и нивниот професор.

Автобусот се запалил на автопат од засега непознати причини. При инцидентот нема повредени.

Студентите биле на екскурзија на полуостровот Пелопонез, а по инцидентот тие биле префрлени во друг автобус.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести