Балкан

Пожар во автобус со туристи во Грција

Пожар во автобус со туристи во Грција

Пожар избувна во автобус со туристи во Грција со кој патувале 22 американски студенти и нивниот професор.

Автобусот се запалил на автопат од засега непознати причини. При инцидентот нема повредени.

Студентите биле на екскурзија на полуостровот Пелопонез, а по инцидентот тие биле префрлени во друг автобус.