вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пожар во зграда во Центар

fireeee500

Последни вести

Во близина на Рекорд денеска попладне избувна пожар во станбен објект.

Според информациите од МВР пожарот се случил околу 15:45 часот во станбена зграда на улицата „11 Октомври“ на 4.кат и истиот е веќе локализиран.

Досега никој не се пожалил на повреди и причинета е само материјална штета.

Причините за избувнувањето на пожарот, дополнително ќе бидат утврдени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести