понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пожар во зграда во Нови Сад, изгорел цел кат

За среќа, немало жртви, бидјеќи пожарникарите веднаш евакуирале осум луѓе од зградата меѓу кои и три деца.

Pozar500

Последни вести

Несреќен Велигден за жителите на една зграда во Нови Сад. Локалните медиуми јавуваат дека утрово после 10 часот во еден од становите избил пожар кој веднаш се проширил и на целиот спрат. Покрај четвртиот, целосно изгорел е и петтиот кат, а пожарникарите се бореле со огнената стихија повеќе од 2 часа.

За среќа, немало жртви, бидјеќи пожарникарите веднаш евакуирале 8 луѓе од зградата меѓу кои и 3 деца.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести