вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пожар во зградата на националното радио во Франција

pozzar_francija

Последни вести

Сите програми на француското национално радио – јавниот сервис беа прекинати нешто по 12 часот и 47 минути, поради пожарот кој избувна на повисоките катови на зградата, во која е сместен јавниот радиодифиузен сервис, јавува МИА.

Според дописник на државната телевизја Франс 3, кој се наоѓа на местото на пожарот, претходно се слушнале повеќе експлозии на горните катови кои во моментов се во реконструкција, поточно на последниот спрат.

Според Франс 3, поради пожарот и експлозијата повеќе прозорци паднале на земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести