сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Пожарникар повреден при гаснење на пожар во Тафталиџе

g_pozar

Поврзани вести

Пожар пеплоса барака во скопско Тафталиџе, а во обид да се локализира огнената стихија, со повреди се здобил еден пожарникар.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи синоќа околу 20.30 часот избувнал пожар во барака во сопственост на 56-годишниот Д.Т. на улицата Варшавска во скопско Тафталиџе.

Полицијата соопшти дека од  бараката останало само пепел, а за жал при гасење на пожарот, при пад со телесни повреди во пределот на кичмата се здобил еден од пожарникарите кои се справувале со пламените јазици, 46-годишниот Ѓ.Ѓ. од Скопје.

Пожарникарот е пренесен и задржан во ургентниот центар во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести