понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пожарникар, втора жртва на поплавите во Србија

Спасителот утрово околу 6.30 часот влегол во надојдената река Јасеница, а притоа му се откачила сајлата во моментот кога се обидувал да спаси некои мештани кои го поминувале мостот помеѓу селата Горовиќ и Забара.

sr

Поврзани вести

Пожарникар од Топола, утринава загинал во акцијата за спасување на реката Јасеница, јавува порталот „Б 92“.

Спасителот утрово околу 6.30 часот влегол во надојдената река Јасеница, а притоа му се откачила сајлата во моментот кога се обидувал да спаси некои мештани кои го поминувале мостот помеѓу селата Горовиќ и Забара.

Во Белград, поплавите ја однесоа првата жртва.

Низ цела Србија евакуирани се 500 лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести