вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Пожарот во Домот на синдикатите во Киев се проширил

ukraina protest zapalena

Поврзани вести

Пожарот во Домот на синдикатите на плоштадот „Независност“ во Киев се проширил. Густ црн чад и оган излегува од седмиот кат на зградата, пренесе „Униан“.

Во исто време судирите меѓу демонстрантите и полицијата продолжуваат. Полицајците користат огнено оружје за да ги запрат демонстрантите, а тие како нивна одбрана фрлаат со камења по силите на редот.

На плоштадот „Независност“, пак луѓето постојано носат храна и автомобилски гуми што се користат при изградба на барикадите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести