петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Познат американски актер ја застрелал својата сопруга

117957025

Поврзани вести

Американскиот актер Мајкл Џејс ја застрелал својата сопруга, а потоа се пријавил во полиција.

По ваквото признание полицијата го привела 49-годишниот актер под обвинение за убиство на сопругата Ејприл.

Безживотното тело на Ејприл Џејс било пронајдено во нивниот семеен дом во Лос Анџелес. Во куќата е пронајден и пиштол, за кој се претпоставува дека е оружјето со кое е извршено убиството.

Мотивите за убиството се уште не се познати, а некои медиуми пренесуваат дека убиството се случило пред очите на нивните деца.

Џејс стана познат по улогата на полицискиот офицер Џулијан Лоу во научно-фантастичната драма „The Shield“. Покрај ова има настапувано и во филмовите „Division III: Football’s Finest“, „Форест Гамп“ и „Тајсон“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести