понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Познат бизнисмен пронајден мртов со прострелни рани во Штип

На неговото тело била пронајдена огнострелна рана.

stip

Поврзани вести

Познатиот штипски бизнисмен Горан Даскалов е пронајден мртов во штипската викенд населбата Сутилак, јави Телма. Според првичните информации, Даскалов починал од огнено оружје.

На неговото тело била пронајдена огнострелна рана. Полицијата се уште утврдува дали станува збор за убиство или самоубиство.

Даскалов беше член на Управниот одбор на Текстилен кластер и до пред една година претседател на ФК „Брегалница“.

Штипската јавност Даскалов го познава како човек кој работеше во текстилниот сектор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести