Македонија,Крими хроника

Познат идентитетот на гостиварецот кој изврши самоубиство

Познат идентитетот на гостиварецот кој изврши самоубиство

Педесет и тригодишниот гостиварец Н.И, вчера околу 17 часот и 30 минути, се самоубил, односно паднал од прозорецот на својот стан на улица „Димитар Влахов“ во Гостивар, информираат од СВР Тетово.

Од падот на тротоарот се здобил со тешки повреди од кои починал на самото место.

Набрзо по пријавувањето на случајот, извршен е комплетен увид со учество на јавен обвинител и екипа од Полициската станица Гостивар.

СВР Тетово ги расчистува сите поединости поврзани со случајот.