вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Познат идентитетот на пешакот што беше прегазен во Куманово

Прегазен пешак во Куманово

Прегазен пешак во Куманово

Поврзани вести

Драгољуб Б. (1949) од Куманово е пешакот кој вчеравечер загина во сообраќајната несреќа, откако во него удри автомобил „БМВ“ управуван од М.М. (1984) од кумановското село Сопот.

Како што информира МВР, несреќата се случила околу 21:30 часот на улицата „Гоце Делчев“ во непосредна близина на Гарнизонот.

Возачот на автомобилот го напуштил местото на несреќата по што потоа сам се пријавил во полициска станица, информираат од МВР.

Најчитани вести