четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Познат идентитетот на починатото момче во Градиште

stop-policija-lenta-1

Последни вести

Осумнаесетгодишниот Марко Д. од Гостивар е момчето кое вчера почина на плажа во Градиште.

Од полицијата информираат дека во охридската болница било донесено починато лице околу 20:40 часот.

Според информациите, момчето седело на брегот на Охридското езеро во автокампот Градиште кога одеднаш му се слошило, се грчел и гушел по што починал.

Полицијата извршила увид, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Најчитани вести