среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Познат идентитетот на прегазената девојка на „Партизанска“

zrtvaa-500

Последни вести

Дваесетгодишната Фросина Ц. од Крива Паланка е девојката која вчера околу 20:50 часот беше прегазена автомобил „хонда“ со скопски таблички на „Партизанска“ кај Униврзална сала, информираат од МВР.

Возачот на „хондата“, Љ.В. (26) по ударот побегнал од местото на несреќата, а дваесетина минути подоцна самиот се пријавил во полициската станица Ѓорче Петров.

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

Најчитани вести