Македонија

Познат идентитетот на прегaзениот пешак во Кисела Вода

Познат идентитетот на прегaзениот пешак во Кисела Вода

Шеесет и три годишниот Фазли Е. од кумановското село Романовце е лицето кое вчера вечерта беше прегазено на булеварот „Борис Трајковски“ во Кисела Вода.

Сообраќајката се случила околу 19:30 часот кога автобус на ЈСП удрил во пешакот кој од тешките повреди починал на лице место.

Јавен обвинител и полициски екипи од СВР Скопје изврпиле увид на местото на несреќата, по што телото на починатиот е предадено на обдукција, а автобусот испратен на вонреден технички преглед.