четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Познат идентитетот на ранетиот адвокат

полиција

Последни вести

Познат скопски адвокат беше ранет во пукотници, попладнево, во населбата Бутел.

Неофицијалните полициски информации велат дека ранетиот адвокат, успеал со своето воило до отиде во Градскат болница, од каде преку својот мобилен телефон инцидентот го пријавил во полиција.

Болнички извори информираат дека за среќа, адвокатото е лесно повреден и е вон животна опасност.

Информациите до кои дојде Нетпрес велат дека станува збор за адвокатот И.П.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести