Македонија,Крими хроника

Познат идентитетот на ранетиот адвокат

Познат идентитетот на ранетиот адвокат

Познат скопски адвокат беше ранет во пукотници, попладнево, во населбата Бутел.

Неофицијалните полициски информации велат дека ранетиот адвокат, успеал со своето воило до отиде во Градскат болница, од каде преку својот мобилен телефон инцидентот го пријавил во полиција.

Болнички извори информираат дека за среќа, адвокатото е лесно повреден и е вон животна опасност.

Информациите до кои дојде Нетпрес велат дека станува збор за адвокатот И.П.