петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Познат идентитетот на стружанецот кој загина на патот Прилеп-Битола

policiska-lenta500

Поврзани вести

Лицето кое синоќа го загуби животот во сообраќајната несреќа што се случи на магистралниот пат Прилеп – Битола е 61-годишниот Радован М. од Струга.

Според податоците од полицијата, несреќата се случила во 23 часот и 50 минути помеѓу товарното возило „Мерцедес 813“ со скопски регистарски ознаки управувано од 41-годишниот Н.Н. и возило марка „Даеву Нексија“ со струшки регистарски ознаки, сопственост на лице од Радолишта, а кое го управувал Радован, кој починал на лице место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести