среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Познат идентитетот на убиениот во Ченто

Скопјанец убиен во Ченто.

policiskalentanasa

Поврзани вести

Полицијaта го утврди идентитетот на лицето кое синоќа беше убиено во скопско Ченто.

Според првичните информации, синоќа е убиен  46-годишниот Исмаили И. од Скопје. Инцидентот се случил околу  22:30 часот во близина на црквата Свети Ѓоргија  во Ченто на улицата „Алија Авдовиќ“. Две непознати лица отвориле оган од автоматско оружје кон автомобилот „мерцедес“ во кој бил жртвата.

Полицијата  до доцна во ноќта вршела увид на местото на убиството и работи на пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести