вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Познат идентитетот на убиениот во Гостивар

policija makedonija

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи го утврди идентитетот на гостиварецот кој утрово беше убиен на улицата ЈНА во Гостивар.

Се работи за 62 годишниот Ф.С., на кого непознати лица му го попречиле патот со контејнери, а потоа почнале да пукаат со автоматско оружје. Ф.С. се наоѓал во возилото „Застава 101“. Најпрво со оружјето било погодено предното стакло на автомоболиот, а потоа Ф.С.

Екипите на МВР прават увид на лице место, а од местото досега се подигнати повеќе чаури и други траги кои потоа ќе одат на вештачење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести