петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Познат идентитетот на убиеното момче во Тетово

policijs

Последни вести

21 годишниот Алтрим Касами од тетовското село Порој е момчето кое вечерва беше убино во престрелката во кафе барот Бар Код во Тетово, дознава Press24 од полициски извори.

Според нашите информации, Касами бил донесен со две прострелни рани во Клиничката болница Систина. Лекарите не можеле да направат ништо бидејќи момчето кога пристигнало во болницата веќе било мртво.

Уште две лица имаат посериозни повреди и се згрижени во Ургентниот центар во Скопје. Останатите две лица имаат полесни повреди и се згрижени во Медицинскиот центар во Тетово.

Инцидентот избил вечерва околу 22 часот, кога се уште непознато лице отворило оган од огнено оружје кон повеќе лица. Причината за инцидентот најверојатно е расправија поради девојка.

Најчитани вести