четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Познат идентитетот на загинатиот и повредените кај Олимписки

pesak (1)

Последни вести

Идентификуван е пешакот кој почина на лице место откако во него вечерва удри мотоцикл на кој се возеле две лица.

Според информациите до кои дојде Курир, починатото лице е 79 годишниот Бошко С., кој на лице место им подлегнал на повредите.

Несреќата се случила околу 20 часот на булеварот „Кочо Рацин“ кај Олимпискиот базен во Центар. Возачот и совозачот се полесно повредени.

Со мотоциклот управувал 18 годишниот Е.Б., кој е пренесен во Ургентниот центар, додека совозачот М.У. е пренесен во Градската болница.

Најчитани вести