сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

Познат идентитетот на загинатиот кај Охрид

soobrakajka

Последни вести

Едно лице на 42 годишна возраст го загуби животот во сообраќајна несреќа што попладнево се случи во близина на селото Требеништа, на магистралниот пат Охрид – Кичево.

Станува збор за лицето К.В. од Охрид, угостител од Охрид, која настрадал откако со моторциклот што го управувал се судрил со камион.

Несреќата се случила попладнево околу 16 часот, по што веднаш бил пренесен во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија каде била констатирана смрт.

K.В. беше оженет, татко на три малолетни деца.

Најчитани вести