сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Познат идентитетот на загинатиот во сообраќајката кај Гостивар

Од сериозните повреди здобиени во несреќата гостиварецот починал на лице место, додека возачот на камиот со полесни повреди бил пренесен во гостиварската болница.

Познат идентитетот на загинатиот во сообраќајната несреќа кај Гостивар

Познат идентитетот на загинатиот во сообраќајната несреќа кај Гостивар

Поврзани вести

Педесет и шест годишниот Абдисамит Н. од гостиварското село Неготино е лицето кое вчера попладне го загуби животот во страшната сообраќајна несреќа на Кичево-Гостивар.

Несреќата се случи при судир на автомобил „БМВ“ управувано од Абдисамит и камион МАН кој го управувал тетовецот В.Б. (39). Од сериозните повреди здобиени во несреќата гостиварецот починал на лице место, додека возачот на камиот со полесни повреди бил пренесен во гостиварската болница.

Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.

Најчитани вести