вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 59

Познат идентитетот на застреланиот лекар на Ургентен

klinika20142142259

Поврзани вести

Лекар од Ургентниот центар во Скопје изутринава бил застрелан од незадоволен граѓанин чија мајка починала.

Неофицијално станува збор за четириесет и едногодишниот специјалист го дигестивна хирургија, Љубомир О.

Според првичните информации неговата мајка била примена синоќа со тешка дијагноза по што итно била оперирана. Таа починала утрово во шок соба.

Како што пренесуваат медиумите, инцидентот се случил кога нејзиниот син утрово дошол во клиниката, влегол во канцеларијата на дежурниот лекар и во него испукал 4-5 куршуми по што излегол.

Повеќе детали за настанот се очекуваат во текот на денешниот ден.

Инаку, како што дознава Нетпрес, лекарот е опериран и во моментов е надвор од животна опасност.

Најчитани вести