Крими хроника

Познат идентитетот на жената што се фрли од зграда во Велес

Познат идентитетот на жената што се фрли од зграда во Велес
Познат идентитетот на велешанката што се фрли од зграда

Маре П. (73) од Велес е жената која утрово скокна од деветти кат од кула во центарот на Велес.

Настанот се случил околу 10 часот, а го пријавил еден од соседите кој бил очевидец.

Како што велат од Брзата помош со паѓањето од 30-тина метри жената починала на местото на несреката.

Поврзани вести:

Жена се фрли од деветти кат во Велес. Според коментарите на соседите жената била тивка и повлечена и немала несогласувања со нив…