недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Позната актерка и модел загина при падот на рускиот авион

Во трагедијата животот го загубија и 25 дечиња.

Позната актерка и модел загина при падот на рускиот авион

Позната актерка и модел загина при падот на рускиот авион

Последни вести

Авионот од Русија кој викендов се сруши и го зави светот во црно, и понатаму е топ-тема. Објавени се страшни фотографии од местото на несреќата, во која за жал загинаа сите 224 лица кои биле во авионот. Во трагедијата животот го загубија и 25 дечиња.

Една од најпознатите актерки и модели во Русија, Елена Домашњаја била во авионот и и таа го загубила животот.

Инаку, по несреќата ИСИЛ се огласија и додека цел свет тагуваше, тие изјавија дека го срушиле авионот што руските власти секако го негираа.

 

Најчитани вести