сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Позната причината за смртта на Џорџ Мајкл

Легендарниот музичар Џорџ Мајкл починал од срцева слабост, која најверојатно предизвикала срцев удар.

џорџ

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 21: (EMBARGOED FOR PUBLICATION IN UK TABLOID NEWSPAPERS UNTIL 48 HOURS AFTER CREATE DATE AND TIME. MANDATORY CREDIT PHOTO BY DAVE M. BENETT/GETTY IMAGES REQUIRED) George Michael presents during the BRIT Awards 2012 held at the O2 Arena on February 21, 2012 in London, England. (Photo by Dave M. Benett/Getty Images)

Поврзани вести

Џорџ Мајкл почина на 53 годишна возраст, во својот дом во Оксфорд.

Уште вчера вечер, полицијата соопшти дека амбулантно возило пристигнало на неговиот имот во Геринг во Оксфордшир во 13:42 часот, како и дека немало сомнителни околности.

Најчитани вести