недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Познатите со промашена шминка

Иако можеби не ви се верува но камерите успеале да ги уловат и познатите со промашена шминка.

Поврзани вести

Иако можеби не ви се верува но камерите успеале да ги уловат и познатите со промашена шминка.

Поп принцезата Тејлор Свифт обично е уредена до перфекција, но минатата недела се појави во Њујорк со незаборавено промашување на шминката.

Познатите со промашена шминка

Познатите со промашена шминка

Просто, белата сенка не се споила со пудрата за лице, па така пејачката се појави со два огромни бели кругови околу очите.

Исто така, кога се шминкате мора да внимавате и на тонот на бронзерот, за да не ви се случи она што ја снајде актерката Кетрин Зета Џонс, која на една од фотографиите изгледа како да имала борба со четката за бронзер.

Познатите со промашена шминка

Познатите со промашена шминка

Можеби и вие постојано проверувате дали случајно имате кармин на забите, но ете тоа може и да им се случи и на славните. Во едно такво издание беше уловена Парис Хилтон.

Познатите со промашена шминка

Познатите со промашена шминка

Дури и на холивудската „кралица“ Анџелина Џоли може да биде уловена и во несовршено издание.

Познатите со промашена шминка

Познатите со промашена шминка

Најчитани вести