четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Познати противниците на Вардар и Металург во четвртфиналето

var

Поврзани вести

Пред малку беа составени двојките од четвртфиналните натпревари од ракометната Лига на шампиони.

Македонскиот шампион „Вардар“ за противник го доби германскиот тим „Флензбург“ , додека тимот од Автокоманда ќе се надигрува со „Кил“.

Ждрепката може да ја следите на овој ЛИНК.

Првите натпревари ќе се одигра од 16-20-ти април. „Вардар“ прво ќе игра во „Фленс Арена“ , додека пак реваншот ќе се одигра седум дена подоцна, односно од 23-27 април во Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ во Скопје.

„Металург“ пак првиот натпревар ќе го игра на домашен терен, додека реваншот седум дена подоцна ќе се игра во Германија.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести