понеделник, 24 април 2017  |  Вести денес: 59

Познати сите учесници на НБА Ол-стар мечот

Во Њу Орлеанс, на 19. февруари, ќе биде одржан НБА Олстар мечот кој на едно место го собира најголемите кошаркарски имиња на денешницата.

резерви:

Поврзани вести

Откако пред неколку денови беа објавени првите петорки на Истокот и Западот, познат е сега и комплетниот список на сите имиња кои ќе бидат дел од овој спектакл.

ЗАПАД: Стеф Кари, Џејмс Харден, Каваи Леонард, Кевин Дурант, Ентони Дејвис. Резерви: Расел Вестбрук, Клеј Томпсон, Дрејмонд Грин, ДеМаркус Казинс, Марк Гасол, ДеАндре Џордан, Гордон Хауард

ИСТОК: Кајри Ирвинг, ДеМар ДеРозан, Џими Батлер, Леброн Џејмс, Јанис Антетокоунмпо. Резерви: Ајзеа Томас, Џон Вол, Кајл Ловри, Кемба Вокер, Пол Џорџ, Пол Милсап, Кевин Лав.

Најчитани вести