среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Познати сите учесници на фајнл форот во Купот на Македонија

vardar

Последни вести

Ракометарите на Вардар направија голем чекор кон освојувањето на титулата во Купот на Македонија, откако на решавачкиот натпревар за пласман на Фајнл фор турнирот во Охрид, забележаа лесна победа над Металург Јуниор со 36:20 (15:8). Ова беше втор меѓусебен дуел на овие две екипи, претходно “црвено – црните” го своладаа тимот од Автокоманда во Суперлигата, со 37:22.

Марковиќ беше најрасположен за игра кај Вардар со 10 погодоци, Брумен постигна шест, а Лазаров еден помалку. Во составот на Металург Јуниор, Манасков даде седум голови, додека Талески беше стрелец на пет.
Вардар е последниот патник на финалниот турнир, откако претходно учество обезбедија и екипите на Тинекс Пролет, Металург и Зомимак М.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести