среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Познати сите учесници во плејофот во НБА лига

perro

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар во редовите на Атланта, Перо Антиќ загуби во последната секунда од Шарлот во НБА лига со 95:93. Атланта имаше предност од 15 поени во последната четвртина од мечот со Шарлот, но откако тренерот Баденхолцер, со оглед на тоа што неговиот тим веќе има обезбедено плеј-оф, се одлучи да ги одмори Милсап, Керол и Корвер како и нашиот Антиќ и Џеф Тиг кои не играа во последниот период, се случи целосен пресврт и во последната секунда Даглас-Робертс донесе победа за Шарлот.

За околу 19 минути на паркетот Перо Антиќ постигна три поени, три скокаи две асистенции.

Резултати: Филаделфија – Бостон 113:108, Торонто – Милвоки 110:100, Вашингтон – Мајами 114:93, Атланта – Шарлот 93:95, Чикаго – Орландо 108:95, Хјустон – Сан Антонио 104:98, Њу Орлеанс – Оклахома 101:89, Јута – ЛА Лејкерс 104:119, Феникс – Мемфис 91:97, Голден Стејт – Минесота 130:120

СИТЕ ПЛЕЈ-ОФ УЧЕСНИЦИ:
ИСТОК:Индијана (55-26), Мајами (54-26), Торонто (47-33), Чикаго (47-33), Бруклин (44-36), Вашингтон (42-38), Шарлот (41-39), Атланта (37-43)
ЗАПАД: Сан Антонио (62-18), Оклахома (58-22), ЛА Клиперс (56-24), Хјустон (53-27), Портланд (53-28), Голден Стејт (49-31), Далас (49-32), Мемфис (48-32)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести