четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Познато кој ќе го наследи Груевски на премиерската функција

груевски

Поврзани вести

Информацијата нема ниту потврда ниту демант од ВМРО-ДПМНЕ.

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ.

Screenshot_318-530x320

Информацијата нема ниту потврда ниту демант од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Најчитани вести