вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Прага: Евакуирани 1.000 лица поради дојава на бомба

Бидејќи точно не било прецизирано во која зграда е подметнатата бомба, полицијата евакуирала две улици.

praga policija

Поврзани вести

Поради анонимна порака дека во една улица во центарот на Прага е подметната бомба, полицијата евакуирала околу 1.000 лица.

Просторот го прегледале пиротехничари и специјално обучени кучиња.

Анонимната порака дека во центарот на Прага е подметната бомба, пристигнала утрово до полицијата.

„Го пренасочивме сообраќајот. Целосно затворивме две улици бидејќи во пораката не беше прецизирано во која зграда е бомбата“, рекол портпаролот на полицијата Томаш Хулан.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести