среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Прандели е ангел-чувар на Балотели

3

Последни вести

Чезаре Прандели, селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, повторно го пофали контроверзниот напаѓач на Милан, Марио Балотели кој најчесто без некоја поголема причина е критикуван од фудбалските медиуми, а во изминатите неколку дена е цел на расистични навреди порди кои се закани дека повеќе нема да го носи “азурниот” дрес.

“Кога е во прашање фудбалската репрезентација на Италија, Марио секогаш ги почитува паравилата за однесување, нема направено ниту еден проблем. Има одиграно многу одлични натпревари во дресот на Италија и има постигнато многу важни погодоци. Јас го оценувам по тоа каков е во репрезентацијата, како се однесува, како игра. Марио е свесен, знае дека престојниот Ммундијал во Бразил може да биде од голема важност кога е во прашање неговата фудбалска кариера. Се надевам дека нема да реагира на

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести