среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прандели ги искара репрезентативците на Италија

PRANDELI GI ISKARA

Поврзани вести

Чезаре Прандели, селекторот на Италија ги предупреди своите фудбалери дека националниот тим може да забележи позитивен резултат на престојниот Мундијал во Бразил само доколку бидат елиминирани сите недостатоци, сите грешки во нивната игра.

„Точно дека за такво нешто е потребе подолг временски период, но Италија го нема тоа време, ние мораме да ги елиминираме сите грешки, да го зголемиме нашиот лимит, да ги неутрализираме сите грешки. Тоа малку време, кое го имаме на располагање, мора да го искористиме максимално, да го искористиме паметно. Не ми се допадна фактот дека на последниот пријателски натпревар цели 40 минути не организиравме ниту еден контра напад. Мора да ги анулираме сите индивидуални грешки, одбраната мора да функционира подобро”, изјави Прандели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести