понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прандели го испофали Марио Балотели

Јас сум горд што Италија покажа дека е во врвна форма и дека можеме да одиме далеку на овој мундијал. Но, ќе чекориме постепено, затоа што завршницата е се уште многу далеку“, изјави Прандели.

PRANDELI GO ISPOFALI BALOTELI

Последни вести

Честитки на адресата на Марио Балотели за одличната партија која ја круниса со погодок упати и селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Чезаре Прандели.

„Марио Балотели одигра одличен меч. Го стори тоа што беше потребно, постигна гол за голем триумф над Англија. Среќни сме што стартувавме со победа на Светското првенство, мора да напоменеме дека победивме една голема селекција. Англичаните беа фантастичен ривал, а јас сум горд што Италија покажа дека е во врвна форма и дека можеме да одиме далеку на овој мундијал. Но, ќе чекориме постепено, затоа што завршницата е се уште многу далеку“, изјави Прандели.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести