петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Прандели го посоветува Балотели да не мрда од Милано

ALLIANCE - EURO 2012  FINALE: - SPAGNA - ITALIA

Поврзани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Чеазре Прандели јавно го посоветува контроверзниот напаѓач Марио Балотели дека ќе направи голема грешка доколку си замине од редовите на Милан за време на летниот преоден рок.

“Балотели е од голема важност кога е во прашање фудбалската репрезентација на Италија. Важни се сите фудбалери кои го носат репрезентативниот дрес. Сепак, мора да биде во топ форма, да биде максимално подготвен. Сакам така да биде подготвен за престојниот Мундијал во Бразил. Марио е во добри раце, Сидорф знае како треба со големите шампиони, го има потребното искуство. И Сидорф е голем шампион и затоа Марио може да успее под негово водство. Марио секогаш се однесува како што треба кога игра во дресот на Италија, Најдобро за него е да остане во редовите на Милан и да соработува со Сидорф”, изјави Прандели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести