вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Прандeли ќе чека понуда од Италија

prandeli ceka

Поврзани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Чезаре Прандели, експресно ја демантираше пласираната информација е дека е можно да си замине од селекторската функција пред стартот на престојниот Мундијал во Бразил.

“Јас имам договор до крајот на Мундијалот во Бразил и сигурно дека ќе го испочитувам тој договор. Ќе седнам на преговарачката маса, ако најдеме заеднички јазик тогаш и во следниот период ќе бидам селектор на Ииталија, ако не, на убав начин ќе се разделам со Фудбалската федерација. Срамно би било да си заминам пред СП 2014. Италија мора да држи чекор со најголемите ривали. Италија нема толку големи фудбалери, нема толку големи резултати, но Италија има идеjа и таа идеjа мора да биде реализирана во Бразил”, изјави Прандели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести