недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Прандели: Марио мора да го слуша Сидорф

PRANDELI MARIO SIDORF

Поврзани вести

Чезаре Прандели, селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, испрати јасна порака до контроверзниот напаѓач Марио Балотели дека мора секогаш да ги слуша и применува советите на актуелниот тренер на Милан, Кларенс Сидорф.

„Балотели е од голема важност кога е во прашање репрезентацијата на Италија. Станува збор за многу важен фудбалер, но по ништо не се разликува од останатите репрезентативци. Марио мора да биде максимално подготвен, тука мислам и физички и психички. Само таков го сакам на Мундијалот во Бразил. Ќе направи голема грешка ако не ги слуша советите, ако не ги примени советите кои му ги има дадено тренерот на Милан, Кларенс Сидорф. Тие совети мора да ги канализирам да ги преточи во нешто позитивно и истите да ги примени на зелениот терен. Марио е свесен, зане дека Светско првенство е уникатна шанса за секој фудбалер”, изјави Прандели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести