сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Прандели не сака да биде менаџер на Тотенхем

prandeli nezainteresiran

Последни вести

Актуелниот селектор на фудбалската репрезентација на Италија, Чезаре Прандели, експресно ја демантираше пласираната шпекулација од англиските медиуми дека во новата клупска сезона ќе биде менаџер на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем.

“Јас менаџер на Тотенхем? Чиста фантазија. Премногу е рано да зборувам на оваа тема, да зборам за мојата иднина. После пријателскиот натпревар против репрезентацијата Шпанија ќе имам состанок со раководните лица на Фудбалската федерација на Италија. Ќе имам состанок со претседателот Џианкарло Абате. Сите опции се во игра, ќе го слушнам нивниот предлог, ќе ги разгледам сите понуди кои ќе пристигнат на мојата адреса и ќе ја донесам конечната одлука”, изјави Прандели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести