четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Прашањата за екстерното тестирање ќе бидат објавени наредната недела

eksterno testiranje

Поврзани вести

Прашањата за претстојното екстерно тестирање за учениците од основните и средните училишта ќе бидат објавени наредната недела.

Истите ќе бидат поставени на посебна веб страница и тоа на македонски, албански, турски и на српски јазик.

Станува збор за вкупно 415.000 прашања.

Екстерното тестирање ќе се спроведува од 2 до 10 јуни.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести