петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Пратеничка од ДУИ поднесе оставка

albanka-parlam-ona-2-300x225

Последни вести

Шкодране Дардишта од ДУИ, поранешната „командантка“ писмено го известила Собранието дека се откажува од пратеничкото столче.

На нејзино место доаѓа Калтрина Азизи, која е следна на листата во Втората изборна единица.

Дардишта пред изборите беше директор на службата за заеднички услуги воклиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести