петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Пратеничка во СМС до премиерот: „Ве бакнуваме и ве сакаме“

530161telefon-sms-poslanica281014ras-foto-nebojsa-raus-6f

Поврзани вести

Репортерите на српскиот весник Блиц улови како пратеничка на владејачката Српска напредна партија му пишува порака на премиерот на земјата, Александар Вучиќ. На крајот од пораката пратеничката Билјана Илиќ Стошиќ му напишала „Ве банкуваме и ве сакаме, Вашата пратеничка“.

Пораката пратеничката ја испратила за време на седницата на општинскиот совет на Крагујевац на која се решавало за разрешување на градоначлникот Верољуб Стевановиќ – Верка.

a

Стошиќ не е член на советот на Крагујевац, туку на државното Собрание, а присствувала како член на Одборот за правосудство, државна и локална самоуправа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести