петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пратенички прашања денеска во Собрание

sobraniemk

Поврзани вести

Собранието денеска ќе ја одржи 81-та седница на која пратениците ќе поставуваат прашања до премиерот Никола Груевски и претставниците на Владата.

Седниците за поставување пратенички прашања се одржуваат секој последен четврток во месецот. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести